Obyvatelstvo

Co se týká počtu obyvatel ostrova, tak ten se pohybuje okolo čísla 90 000. Místní obyvatelé jsou velmi zajímaví a pozoruhodní lidé. Obyvatel Djerby je velmi často popisován jako člověk, který se vyznačuje velmi klidnou povahou. Je schopen se velmi dobře vyrovnat s překážkami, kterým je každodenně vystavován. Djerbané jsou velmi galantní, milí a zdvořilí, což mnohdy turisty, kteří sem přijíždějí z různých konců světa, docela mile překvapí. Tento fakt je brán velmi s podivem, vzhledem k tomu, jak krutou historií se Djerbané prošli. Místní obyvatelé jsou také poměrně konzervativní. Jejich život je skálopevně spjat se spoustou různých tradic, které se dědí z generace na generaci.

Na prvním místě je pro Djerbany rodina. Místní obyvatelé kladou obrovský důraz na své i rodinné soukromí a snaží se žít ve svých původních obydlích. Djerbané jsou národem velmi tolerantním, což se projevuje také tím, že jsou velmi vstřícní vůči lidem různého náboženského vyznání a vůči různým etnickým komunitám, které se na tomto překrásném ostrově nacházejí. Využijte nabídky německé cestovní kanceláře, nebudete zklamáni.

Domy místních obyvatel se nazývají Menzel a vyznačují se opravdu velmi charakteristickou architekturou. Jsou vystavěny tak důmyslně, že velmi dobře využívají místního horkého klimatu. Vyznačují se poměrně velkými vnitřními prostory a také tím, že jsou do krajiny začleněny tak, že nenarušují její původní ráz. Jestliže se máme zastavit u oblečení místních obyvatel, tak barva a vůbec vzhled jejich oděvů závisí na tom, ve kterém místě na Djerbě žijí. Muži nosí například Kartun, což je vlněný oděv s kapucí, na hlavě mají jakousi obdobu čepice s názvem Šešia. Ženy nosí na návštěvy takzvaný Hrem, což je oblečení bílé barvy. Jinak typickým ženským oblečením se stala Redaa. Ta je ušita z červené látky s fialovými a žlutými kostičkami. Tento oděv je také pečlivě ručně vyšíván nití zlaté a stříbrné barvy. Co se jazyka týče, tak oficiálními jazyky, jimiž se na území Djerby hovoří, jsou francouzština a arabština.

Úplně prvním historickým jazykem je pochopitelně arabština. Tu zde spolu se svou velmi bohatou kulturou zavedli pochopitelně Arabové. Francouzština sem přišla až mnohem později, nicméně zdomácněla zde natolik, že jí plynně mluví většina místních lidí. Francouzsky jsou také napsány různé veřejné nápisy, cedule a podobně. Pokud se ale budete chtít domluvit anglicky, tak byste také neměli mít velké problémy. Djerba last minute má otevřenou náruč pro všechny. Úředníci a  obchodníci se anglicky naučili také, takže se s nimi domluvíte. Velmi špatně jsou na tom s angličtinou prodavači ve státním sektoru a někteří místní lidé. Nicméně jejich povaha jim nebrání domluvit se s vámi pomocí „řeči těla“. Angličtina se ve školách začíná vyučovat jako cizí jazyk, takže v budoucnosti to s ní bude jen lepší.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist