Očkování, zdravotnictví

Úvodem je třeba předeslat, že pokud budete cestovat do Tuniska, tak musíte mít uzavřeno zdravotní pojištění pro vycestování do zahraničí. Co se týká očkování, tak povinné není žádné. Nicméně očkování doporučené je to proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B. V Tunisku a tedy i na Djerbě existuje síť jak státních, tak i soukromých zdravotnických zařízení. Lékaři, kteří jsou zde zaměstnání, jsou z hlediska a profesionálního na velmi dobré úrovni.

Co zde ale poměrně stagnuje, je úroveň zdravotnického personálu jako takového. Pokud se vám nedejbože něco stane a nebo onemocníte, tak se věci mají tak, že většina hotelů má nasmlouvané své vlastní lékaře, kteří vás v případě potřeby ošetří. Jestliže budete hospitalizováni v některé z místních nemocnic, tak veškeré výlohy zaplatíte v hotovosti. Všechny platby si neprodleně nechávejte potvrdit a dejte si pozor, aby na potvrzeních byla razítka a podpisy ošetřujících lékařů. Tyto doklady si pečlivě uschovejte na území České republiky u příslušné zdravotní pojišťovny vám budou následně proplaceny. Co se týká výbavy vaší lékárničky před vycestováním na Djerbu, tak by měla obsahovat samozřejmě veškeré léky, které momentálně užíváte, dále také medikamenty proti střevním potížím a v neposlední řadě opalovací krémy, jelikož místní sluníčko je velmi ostré. Nezapomeňte si také přibalit repelenty proti hmyzu. Kdybychom měli upozornit na nejčastější zdravotní rizika, tak jsou jimi zejména různé průjmy zapříčiněné cestováním a změnou prostředí.

Velmi důležitá je hygiena, dejte si pozor na mytí rukou při používání toalety, aby vás Djerba nepřekvapila. Neméně důležité je také to, abyste pili pouze balenou vodu. Ta v hotelech je sice pitná, ale dejte přednost radši právě již zmíněné vodě v pet lahvích. Buďte opatrní při konzumaci ovoce a zeleniny, kterou je nutné neprodleně umýt a zkuste se také vyvarovat konzumaci místní zmrzliny. Pokud se budete dávat některé z nápojů, tak si do nich nepřidávejte kostky ledu! Jestliže se jedete na Djerbu potápět, tak nezapomeňte vzít v potaz ten fakt, že mezi posledním ponorem a odletem musí být přestávka minimálně 24 až 48 hodin. Jestliže vám budou chybět nějaké léky a vy je budete neprodleně potřebovat, tak si je můžete koupit v místních lékárnách. Otevírací doba těchto zařízení je ve všední dny od 9 do 13 hodin dopoledne a odpoledne od 15 do 18 hodin. V sobotu mají otevřeno pouze dopoledne a v neděli je zavřeno úplně.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist