Praktické informace

Z praktických informací začneme bezpečností. Kriminalita na Djerbě je minimální. Pokud se vám stane, že vás někdo okrade, tak se spíše bude jednat o občana jiné země než je Tunis. Ostatně bezpečnost turistů je z hlediska vlády na prvním místě, vždyť největší zisky této země jdou právě z turismu.

Dejte si pozor, pokud se rozhodnete cestovat hlouběji do vnitrozemí, v odlehlých místech je cestování na vlastní pěst poměrně nebezpečné, jelikož se můžete ztratit. Pakliže se vydáte do pouště, tak musíte informovat místní policii. Tunisané jsou vesměs velmi tolerantní lidé, nicméně měli byste respektovat jejich zvyklosti a kulturu.

V Tunisku existuje mravnostní policie, která dbá většinou na chování dětí, ale dospělé může zkontrolovat také. Pokud se budete chtít podívat na krásné interiéry mešit, tak vězte, že do většiny těchto islámských svatostánků je povolen vstup pouze na nádvoří. A i nádvoří si můžete prohlédnout jen po dobu, kdy se zde momentálně nekoná žádná modlitba. Musíte se také vhodně obléct, to znamená, že na sobě byste měli mít oblečení zakrývající nohy i ramena.

Na tržištích a v drobných obchůdcích se rozhodně připravte na to, že budete nuceni smlouvat. Pokud si budete chtít dopřát tradiční tuniskou kuchyni, tak se připravte na to, že je charakteristická přidáváním velmi ostrého koření. Pasta z chilli papriček se nazývá Harrisa a místní lidé jsou zvyklí si ji dávat téměř ke všemu. Jinak národním jídlem je kuskus, který snad Tunisané umějí udělat na jakýkoli způsob. Pokud máte rádi maso, tak zde připravují nejvíce kuřecí, skopové a nebo pochopitelně ryby.

Jestliže budete využívat elektřinu, tak si nemusíte obstarávat žádný adaptér, jelikož síť má Djerba dimenzovánou na klasických 220 voltů. Pokud rádi fotografujete, vyvarujte se focení policejních, vládních anebo vojenských objektů a nádraží či letišť. Nefotografujte také veškeré stavby související s židovskou komunitou. Ve většině archeologických lokalit a muzeí se fotografovat může, leč s příplatkem, který činí od jednoho do tří tuniských dinárů. Co se týká internetu, tak ten lze využívat v místních internetových kavárnách a také v některých hotelech. Internet je většinou velmi pomalý díky připojení a  některé stránky dokonce blokuje tuniská vláda.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist