Vízum, vstupní formality

Co se týká víz, tak ta budete potřebovat, jestliže se rozhodnete cestovat na území Tuniska, potažmo Djerby, na vlastní pěst. Jestliže se ubytujete soukromě, tak se musíte do tří dnů přihlásit na místních úřadech. Přihlašovací povinnost je zde totiž stanovena na maximálně 3 dny. Jestliže budete potřebovat prodloužit váš pobyt, budete muset udat důvod a požádat o prodloužení vašich víz. Pokud ale budete cestovat s některou cestovní kanceláří, tak žádná víza potřebovat určitě nebudete.

Každopádně si ale nezapomeňte cestovní pas. Platnost tohoto dokladu nesmí být nižší než tři měsíce po návratu z Djerby. Před vstupem a při odjezdu budete také muset vyplnit kartu, na níž jsou vypsány vaše osobní údaje. Tato karta bude sloužit pro policii. Jinak bylo zavedeno také povinné pojištění léčebných výloh při cestě do zahraničí, v našem případě Tuniska.

Co se týká celních předpisů, tak z těchto bychom uvedli alespoň některé. Aniž byste museli zaplatit clo, tak můžete do Tuniska přivézt 2 litry nápojů, jejichž obsah alkoholu nepřesahuje 25%. Pokud je obsah alkoholu vyšší, tak si můžete pro vlastní spotřebu bezcelně přivézt pouze litr destilátu. U tabákových výrobků je tolerance mnohem vyšší, takže si můžete přivézt maximálně 4 000 kusů cigaret. Parfému na Djerbu přivezeného nesmíte mít větší množství než 250 ml a pokud budete chtít obdarovat své známé na tomto ostrově, tak k tomu, abyste neplatili clo, by vaše dary neměly přesahovat hodnotu 200 korun.

Co se týká třeba takových automobilů, motorek, jízdních kol, dalekohledů, fotoaparátu, kempového vybavení další techniky, tak vězte, že na přechodnou dobu si je samozřejmě přivézt můžete, nicméně budou zaevidovány a po uplynutí vašeho pobytu na Djerbě si je budete muset odvézt zase zpět. Když se rozhodnete, že si na dovolenou vezmete svého zvířecího miláčka, tak si k němu určitě přibalte i osvědčení o jeho veterinární způsobilosti.

Je přísně zakázán vozit na Djerbu jakékoli zbraně, materiál, který by mohl zapříčinit explozi a také různé psychotropní látky. Pozor si také dejte na pornografii. Jestliže patříte k milovníkům rostlin či zvířat a budete si chtít něco odvézt domů, tak k tomu určitě budete potřebovat svolení od ministerstva zahraničí Tuniska. Zakázáno je také vyvážet a dovážet místní měnu, tedy dináry. Proto si nechávejte vyměnit jenom menší částky, které budete schopni při svém pobytu utratit.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist