Tipy na výlet

Zajímavých míst, která jistě stojí za vaši návštěvu se na Djerbě nachází nepřeberné množství., stačí si jen vybrat z nabídky každé německé cestovní kanceláře. Zkusme alespoň na několik z nich upozornit. První lokalitou, kterou byste měli vidět, je město Houmt Souk. Velmi často je označováno jako město mešit. Těch zde bylo vystavěno několik a mešita El Ghorba se v podstatě stala jakýmsi centrem dění v celém městě. Asi nejkrásnější pamětihodností je pevnost s názvem Bordj el-Kebir. Toto opevnění pochází ze 13. století a je opravdu monumentální.

Pokud máte raději nakupování, tak se podívejte na místní tržnici, která se nachází nedaleko minaretu a již zmíněné mešity El Ghorba. Trhovci sem přijíždějí každý čtvrtek a koupit si můžete například různé výrobky z kůže, keramiku a nebo třeba šperky, které jsou jakýmisi imitacemi stříbrných šperků, jež nosí berberské ženy. Jestli chcete nechat svému organismu odpočinout, pak vám budou k dispozici nejstarší arabské lázně nacházejícící se v hotelu Haroun.

Velmi zajímavé je také poutní místo, kde se sjíždějí Židé z celého světa. Nedaleko vesnice Hara Séghira byla postavena synagoga La Ghriba. Právě ona byla zbudována na základech jedné z vůbec nejstarších synagog na světě. Stalo se tak roku 1920. V interiéru synagogy naleznete jeden z cenných exemplářů Starého Zákona. Jestliže se budete chtít podívat dovnitř, tak se jednak nezapomeňte zout a také si obstarejte pokrývku hlavy.

Za návštěvu také stojí Guellala. Ta je místem zaslíbeným všem hrnčířům. Stále zde můžeme spatřit klasickou výrobu nádob, tak , jak se vyráběly před dvěma tisící lety, jen s tím rozdílem, že pece už dnes nejsou podzemní, nýbrž elektrické. Velmi zajímavé jsou směsi hlíny a sladké či slané vody, které ve finální fázi vytvářejí různobarevnou keramiku. Ta, vzniknuvší ze sladkovodní směsi, má barvu růžovou a ta, která vznikala za působení slané vody, je sytě bílá. Koupit si zde můžete takové suvenýry, které v okolních městech neseženete.

Pokud patříte spíše mezi fanoušky zvířat, tak se jistě nezapomenete při své last minute dovolené stavit na prohlídku krokodýlí farmy v Midounu. Tato farma má otevřeno prakticky každý den, a to v podstatě od rána až do noci. Hlavním lákadlem jsou samozřejmě krokodýli, a to konkrétně ti nilští, jichž zde chovají kolem 400 kusů. Velkou zajímavostí je to, že návštěvníci mohou sledovat vývoj života krokodýlů od snášení vajec až po klubání se nových krokodýlů.

Velmi zajímavým tipem na výlet je také vesnička Matmata, ve které uvidíte tradiční berberské příbytky, které se nazývají troglygoty.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist